Пт, 29.03.2024, 11:47

26.08.2005 З нагоди Дня Незалежності України

З нагоди Дня Незалежності України Президент України Віктор Ющенко, Голова Верховної Ради Володимир Литвин, Прем`єр-міністр Юлія Тимошенко поклали квіти до підніжжя пам`ятників великому українському поетові Тарасові Шевченку і видатному громадському та державному діячеві, першому Президенту України Михайлові Грушевському. У церемонії взяли також участь народні депутати, члени уряду, представники духовенства, політичних партій.
Керівники держави хвилиною мовчання вшанували пам`ять видатних попередників, які стояли біля витоків української державності, прагнули домогтися для нашого народу права на вільне творення майбутнього.

Як відомо, під час правління князя Володимира перше державне утворення на території України - Київська Русь - досягло свого розквіту. Саме з тих часів Україна отримала князівський тризуб як державний герб. Одним із фундаторів української державності згодом став видатний історик і державний діяч Михайло Грушевський.
А символом національної свідомості українців і їх одвічного прагнення до незалежності був і залишається Великий Кобзар - Тарас Шевченко. І в цьому зв`язок століть. Саме в цей часовий проміжок - від князя Володимира до Грушевського - закладалася ідеологія Української держави, яка стала взірцем для нинішнього покоління.
ОДНИМ серцем і одними вустами молилися 24 серпня у славетній "Софії Київській" представники найбільших церков і релігійних організацій. Божої благодаті на звершення добрих справ, мира і добра, єдності і любові для нашої держави, народу, Президента України, Верховної Ради та уряду просили у небесних сил Патріарх Київський і всієї Руси-України, предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет, архієпископ Переяслав-Хмельницький, керуючий справами Української православної церкви Митрофан, митрополит Київський і всієї України, предстоятель Української автокефальної православної церкви Мефодій, верховний архієпископ Української греко-католицької церкви Любомир кардинал Гузар, муфтій Духовного управління мусульман України Ахмед Тамім, президент Всеукраїнського союзу об`єднань євангельських християн-баптистів Григорій Комендант, єпископ-ординарій Луцької дієцезії Римсько-католицької церкви, віце-президент Конференції єпископів РКЦ України Маркіян Трофим`як, головний рабин Києва та України Якоб Дов Блайх та представники інших християнських конфесій.
Божого благословення, миру і благодаті представники всіх церков бажали Президентові України Віктору Ющенку, главі уряду Юлії Тимошенко та Голові Верховної Ради Володимиру Литвину, які разом з урядом, народними депутатами та керівництвом Київської міськдержадміністрації брали участь у подячному молебні.
Керівники держави, уряду та парламенту запалили свічки біля ікони Божої Матері, покровительки України.
Вітаючи керівництво із Днем Незалежності України, церковні діячі та ієрархи побажали керівництву держави здоров`я, мудрості і сили вести Український корабель дорогою правди, миру і демократії.

На фото: спільну молитву до свята Незалежності прочитали у Сімферополі біля пам`ятника Т. Шевченку священики УПЦ КП владика Климент та греко-католицької церкви отець Дмитро.

Фото Віктора КАЧУЛИ.
Переглядів: 872 | Рейтинг: 5.0/1