Сб, 20.04.2024, 04:14

ДО БОГА ВИСОКО, ДО МИРУ ДАЛЕКО...
Новий виток протистояння в суспільстві викликав намір національно-демократичних громадських і політичних організацій відзначити в Криму 60-ту річницю створення Української Повстанської армії. Непримиренний настрій до цієї події заздалегідь підігрівали певні місцеві засоби масової інформації, вкотре зомбуючи населення півострова брехнею з історії КПРС про "отих клятих бандерівців".
Отож мітингу в Сімферополі, що відбувся 13 жовтня, передував пікет аресивно налаштованих противників громадянського порозуміння. Під гаслом "Реабилитации УПА - нет!" та з комуністичним прапором і штандартом "Союза советских офицеров" зібрались неподалік пам'ятника Тарасу Шевченку організатори щойно створеного "общества граждан, пострадавших от ОУН-УПА". Члени оргкомітету цього товариства проголосили свій маніфест, в якому запевнили, що "нас сотні тисяч" (наявних прийшло не більше півсотні, - авт.), і піддали анафемі "бандеровскую национал-бандитскую идеологию" та "правящий режим во главе с Л. Кучмой". А власну ідеологію, створену за часи радянського тоталітаризму, підкріпили вимогами про компенсацію "материальных и моральных убытков". Виголосивши все, що хотіли, вони довго і терпляче чекали своїх опонентів, яких при появі обсвистали та обзивали "бандеровцами-головорезами".
Завдяки міліцейському наряду, котрий розвів по різні боки від пам'ятника учасників двох протилежних заходів, вдалося уникнути можливої сутички. І мирна процесія представників українських партій і громадських організацій без перешкод дісталася до місця події. Вони взяли участь в молебні, який в пам'ять по загиблих вояках УПА та всіх жертвах Другої світової війни відправив єпископ Сімферопольський та Кримський УПЦ Київського патріархату владика Климент, вшанували живих учасників визвольних змагань, позбавлених і донині відповідної державної підтримки. Лідери місцевих осередків партій КУН, УРП, НРУ і УНР, ДемПУ, "Собор", "Солідарність", товариства "Просвіта" та ОУН, громадські активісти висловились за прискорення вирішення цієї проблеми та необхідність громадянського порозуміння в суспільстві. І хоча учасники мітингу поводились толерантно, молились та співали українські патріотичні пісні, це не завадило декільком настирливим літнім особам з числа "товариства постраждалих" пробратися через міліцейський кордон та плюватися зблизька. А одна з них істерично кричала: "Мне бы автомат - всех бы положила!". Проте на ці вчинки ніхто і не подумав відповідати. Навпаки, подякували за увагу та рекламу заходу. Та ще відважились покласти квіти до погруддя Т. Шевченка, попри провокаційні чутки про вибухівку під пам'ятником.
Під охороною блюстителів порядку обидві процесії розійшлися різними сторонами вулиці.

Тетяна УСПЕНСЬКА
Фото Рафаеля ВАХІДОВА.
Категорія: Церковне життя | Додав: ієрейМаксим (05.07.2011)
Переглядів: 748 | Рейтинг: 0.0/0