КРИМСЬКА ЄПАРХІЯ УПЦ КП

Вт, 16.04.2024, 12:11

Вітаю Вас Гость | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Дорога до Храму

БУДУЙМО ХРАМ В СВОЇЙ ДУШІ
Кожна людина несе в собі часточку віри - своєрідну "цеглинку", з яких будується в церкві великий духовний храм - найпрекрасніша споруда Бога. Тож нехай ведуть нас дороги до Храму! Проте у наш постатеїстичний час не кожна людина, напевне, знає, як правильно поводитися в церкві.


У Сімферополі є єдиний храм Української Православної Церкви Київського патріархату - собор святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги. Ми звернулися до єпископа Сімферопольського і Кримського Климента УПЦ КП, який з радістю погодився допомогти читачам "Кримської світлиці" знайти свою стежинку до церкви.
Храм знаходиться в Сімферополі на вулиці Севастопольській у будівлі 17-А. І хоч поки що Українська Православна Церква Київського Патріархату не визнана Вселенською церквою, але це не є перешкодою для її діяльності та відвідин церкви віруючими. Так і собор святих Володимира і Ольги приймає кожного, хто хоче з’єднатися з Богом у молитві і почерпнути духовної сили для щоденної боротьби з несправедливістю життя і спокусами. Собор також бореться за існування, орендуючи приміщення колишнього військового училища.
...Ось перед вами вхід до церкви. Перше, що потрібно знати, збираючись до храму, - як одягатися. Як сказав владика Климент, жінки не можуть носити чоловічої одежі і навпаки. Тобто жінки повинні приходити до церкви у спідниці (і, звичайно ж, не в міні!), одяг повинен бути з довгими рукавами і обов’язково покрита голова.
Після того, як людина переступила поріг храму Божого, вона повинна перехреститися і попросити у Господа благословення: "Господи, благослови". Потім прочитати слова з псалма Давида: "Увійду в дім твій, поклонюсь храму твоєму святому, Господи, в страсі перед тобою". Біля входу, перед тим як піднятися на другий поверх, де знаходиться сама церква, треба купити свічки. Владика Климент каже, що потрібно брати сім або хоча б не менше п’яти свічок. (Чому - про це трохи нижче).
Перш ніж потрапити до церкви, людина заходить до притвору - приміщення, в якому перебувають під час літургії для вірних (причастя) не допущені до неї і не хрещені. Такі правила йдуть з початку християнства, щоб людина мала бажання або повернути собі право бути присутнім на причасті, або прийняти хрещення. Також у притворі, зазвичай, складається жертовна їжа, яка приноситься у жертву під час панахиди. В соборі такий жертовний стіл знаходиться в самій церкві.
Зайшовши до церкви, людина повинна поставити свічки в такій послідовності: перша - Господу, друга - Діві Марії, третя - святому, чиє ім’я людина носить. Четверту, п’яту, шосту ставлять за змістом молитви: за здравіє, святому до якого звертаються, празнику Божому, а сьому - за упокій.
Чому саме сім свічок? Вважають, що у розіп’ятого Христа було сім ран на тілі. Можна ставити і п’ять свічок, але не менше. Проте, зауважив єпископ Климент, не кількість головне, а те, за що ми ставимо свічку, з якими намірами.
Бог чує усі молитви, тому, якщо людина поставить на зло комусь, це зло насамперед повернеться до неї, бо "Все, що в молитві попросите, дам вам". Тому якщо людина просто поставить свічку без молитви, то така свічка не матиме сили і користі, бо свічка є часткою жертви, яку вона приносить Богові. На який підсвічник ставити свічку - не головне, бо не місце має значення, а молитва, яка читається. Так, на одному підсвічнику можуть стояти разом свічки і Господу, і Ангелу-хранителю.
Треба добре знати, що коли людина ставить свічку за здравіє, то обов’язково повинна сказати: "Пом’яни, Господи, о здравії рабів (ім’я)", а якщо за упокій, то: "Пом’яни, Господи, за упокій душі спочилих рабів твоїх (ім’я)".
Також може виникнути питання: куди саме ставити свічку за упокій, а куди за здравіє? В деяких церквах все чітко визначено, що ліворуч ставиться за здравіє, а праворуч - за упокій. Але в жодній церковній книзі не позначено, де саме людина повинна ставити ці свічки. Лише вказується, що заупокійна літургія правиться навпроти розп’яття Христа. Так і собор святих Володимира і Ольги не обмежує людину в цьому виборі, і якщо вона поставить свічку на підсвічник святому Миколаю з молитвою за упокій, то вона не скоїть ніякого гріха.
Таким чином, правильно виконуючи ці прості правила, кожна людина ще більше наближається до Бога, осяюється його благодаттю, зміцнює віру і стає частиною міцного і непохитного духовного храму.
Ганна МИСЬКІВ,
студентка факультету української
філології та українознавства ТНУ.
Категорія: Дорога до Храму | Додав: ієрейМаксим (06.07.2011)
Переглядів: 3592 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Авторизація

Незабаром

Православные праздники

Пошук

Наші друзі

Ресурси

Церква.info: Офіційний веб-сайт УПЦ Київського Патріархату

Українські традиції

Додати наш банер



Для додавання нашого банера на Ваш сайт, будьласка, встановіть наступний код