КРИМСЬКА ЄПАРХІЯ УПЦ КП

Нд, 21.07.2024, 05:58

Вітаю Вас Гость | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Церковне життя

Благовіст над Сеймом

Довгоочікувана подія сталася в Батурині 19 листопада. При церкві Покрови  Пресвятої  Богородиці відкрився центр дитячої творчості, який очолив предстоятель цієї церкви отець Роман..

Саму церкву було збудовано в 2008 році за благодійні кошти в основному української діаспори  за  благословенням  Патріарха Київского і України-Руси Філарета. За три роки потому за активної позиції самого отця, який зумів знайти меценатів, згуртувати навколо самої ідеї багатьох небайдужих людей, стало можливим облаштування напівпідвального приміщення церкви  для центру. Основний внесок на облаштування Центру внесла засновник та головний виконавчий директор фірми «Орізон Кепітел» Наталія Яресько. Багато праці вклали самі парафіяни - староста парафії , художник-дизайнер за фахом, Тинкалюк С.В., столяр Откидач М.А., Лисенко В., Олексюк О. та інші. Сприяли процесу голова Бахмацької райдержадміністрації Допа О.І. та голова Бахмацької районної ради Булах М.М. Подарунки від благодійного фонду «Україна-3000», який очолює Ющенко К.М. – 50 книг для дітей, передала Наталія Яресько, від власного фонду – фарби, пензлі, олівці, та 100 книг про художні ремесла, депутат Конотопської міської ради Лисенко Л.Й.- книги з писанкарства, фарби і писачки. Вона ж представила викладача з писанкарства, яка має намір приїздити до Батурина щотижня, викладати цю суто українську науку для дітей. Допа О.І подарувала Центру Дитячі енциклопедії, НІКЗ «Гетьманська столиця» - електричний  чайник та кілька книг з мистецтва та на історичну тематику, Батуринський Будинок культури – набір чашок та цукерницю.

Чин  освячення  центру  здійснив Єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон. Він же передав вітання всім, хто створив цей центр, від Святійшого Патріарха Київського і всієї України-Руси Філарета, а також нагороди від Української Православної церкви (КП) за заслуги у відродженні духовності та створенні Української помісної Православної церкви. Орденом Святого Миколи Чудотворця нагороджені Яресько Н.А., Булах М.М., Откидач М.А., Тинкалюк С.В., орденом Юрія Переможця – Допу О.І., Благословенними грамотами Патріарха – учасниці церковного хору парафії Набок З.І., Олефіренко О.С., Таран Т.В., Мась Є.Г.


На святково прикрашеній сцені зібралися одягнені у народні костюми  юні артисти-майбутні відвідувачі центру. Учні Батуринської ЗОШ І-ІІ ст.  підготували святковий концерт «Покрова – берегиня роду». Прозвучали народні повір’я і приказки, під звуки баяну і вдало підібраної фонограми - авторські та народні українські пісні, різними групами – соло, дуетом, хором. Цікаво зіграли діти і сцену сватання, за народними поліськими традиціями, а також за п’єсою Г.Ф.Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці». Професійно підійшли до підготовки концерту організатор позакласної роботи Батуринської ЗОШ Лавриненко Наталія та вчитель початкових класів Петрук Оксана. Вони використали у постановці концерту як твори класиків, зокрема Т.Шевченка, В. Симоненка, так і  сучасних поетів і композиторів, місцевих поетів І.Лобовик, О.Головко та ін. Заслужені аплодисменти пролунали для Паращенко Вікторії, Брагінець Альони, Рогової Вероніки, Колісника Олександра, Сірого Романа, Сергієнка Максима, Мосьпан Наталії, Кіяшко Дарини, Рощика Артема, Сивця Максима, Карацюби Максима, Жежкун Марії, Башук Діани, Дєдуха Вячеслава, Паш’яна Дмитра, Тинкалюка Назара та інших.


Всі раділи з того, що відбувається, бажали найкращих гараздів центру, його творцям, учасникам, дарувальникам. З теплого, затишного приміщення не хотілося йти на листопадовий холод.

 В добру путь, майбутнє Нації! Щасливого і довгого плавання в розбурханих хвилях сьогодення!

 

Завідувач відділу науково-просвітницької роботи Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» Сердюк Наталія.

Автор фото Володимир Кіяшко

        

Категорія: Церковне життя | Додав: ієрейМаксим (28.11.2011)
Переглядів: 1203 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Авторизація

Незабаром

Православные праздники

Пошук

Наші друзі

Ресурси

Церква.info: Офіційний веб-сайт УПЦ Київського Патріархату

Українські традиції

Додати наш банерДля додавання нашого банера на Ваш сайт, будьласка, встановіть наступний код