Чт, 28.03.2024, 19:17

ОСВЯТИЛИ ХРЕСТ В КРИМУ
У Криму сталася значна для православних віруючих України подія – 5 жовтня 2008 р. на кримській землі був встановлений та посвячений Хрест від Української Православної Церкви Київського Патріархату. Ініціаторами встановлення Хреста були громадяни України, які вірять у відродження УПЦ Київського Патріархату в нашій державі та у можливість сповідувати Бога без перешкод і нав’язування чужинських правил на нашій землі, а також у відновлення вікової історичної справедливості та прав православних мирян.
Освятив Хрест єпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент. Це вже другий Хрест, встановлений на Кримському півострові та освячений єпископом. Цей Хрест встановлено біля автомобільної траси Сімферополь-Керч, за 20 км від Феодосії в бік Керчі, на височині поряд з братською могилою трьохсот воїнів, які загинули, захищаючи нашу землю від фашистської навали у Другій світовій війні. У подальшому миряни розраховують на будівництво на цьому місці невеличкої каплиці, а потім і храму.
Свого часу, десь рік тому, громада православних мирян Феодосії вже зверталася з проханням до Феодосійської міської ради щодо виділення земельної ділянки для будівництва храму УПЦ Київського Патріархату. Але наштовхнулись на шалений опір: навіть ще місце не було вибране, як почалися добре кимось організовані маніфестації якихось груп феодосійців та козаків Феодосійського регіону проти виділення земельної ділянки під будівництво Української Церкви. Хотілося б вірити, що цього разу не стане ніяка політична чи інша сила на заваді українській громаді в реалізації конституційних та загальнолюдських прав православних віруючих.
В. Добродан.
м. Феодосія.