КРИМСЬКА ЄПАРХІЯ УПЦ КП

Чт, 18.04.2024, 16:52

Вітаю Вас Гость | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Дорога до Храму

Єпископ Сімферопольський і Кримський Климент розповідає, як треба поводитися під час служби
Перше, що людина повинна знати, ідучи до церкви, це три основні молитви: «Отче наш», «Богородице Діво», «Достойно є», а ще «Символ віри», псалми 90, 50, 142 та «Да воскресне Бог», а також як правильно хреститися і коли під час служби накладати хресне знамення.


 «Хрест повинен бути чітко визначений і великий, бо найчастіше людина просто хаотично махає рукою», - розповідає Владика Климент. Правильний хрест - це коли спочатку людина правою рукою торкається лоба зі словами: «Во ім’я Отця...», до живота - «...і Сина...», правого плеча - «...і Святого Духа...», і до лівого - «...Нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь».
 Під час служби людина повинна хреститися після таких слів ектенії (звернення до людей): «Господи, помилуй», після виголосу (підсумок загальної молитви): «Нині, повсякчас і на віки віків. Амінь». Але ні в якому разі люди не повинні хреститися, коли священик, повертаючись до них, каже: «Мир усім», бо виходить, що вони відхрещуються від благословення Святого Отця. Дехто вважає, що не треба хреститися під час служби. Це хибна думка, бо коли людина хреститься, вона підсилює свою молитву і пошану Богові.
 На службі можуть бути присутні не лише віруючі, але й іновірні або не хрещені, бо церква - це Божий дім, а Бог прийме у своєму домі кожного, хто має в ньому потребу. Тому служба (Божественна літургія) поділяється на дві частини - літургію для оголошенних (не хрещених) і вірних (хрещених). Оголошенні можуть перебувати з початку служби і слухати антифони (де розкриваються основи християнства), одкровення апостолів, молитися за живих і померлих, слухати «Херувимські пісні» і виходять у притвор лише після слів: «оголошенні ізидіть» (вийдіть). Така побудова Божої літургії спрямована на те, щоб зацікавити нехрещених пізнати усі таїнства і визначитися, яким шляхом їм далі йти.
 Після того, як оглашенні вийдуть, починається літургія для вірних - причастя. Після закінчення причастя оголошенні можуть зайти і перебувати до кінця служби.
 Чи можна сидіти під час служби? На це питання єпископ Климент відповідає так: «Сидіти людина може, коли читаються псалми, але коли чує: «Слава Отцю і Сину, і Святому Духу. Амінь», треба встати; під час сідальних молитов (читаються на всеношній), одкровення апостолів. Але в жодному разі людина не повинна сидіти під час «Євангелія» і «Святої Євхаристії», коли потрібно стояти на колінах. Після закінчення служби людина підходить до центральної ікони і цілує її, потім до хреста, якого дає цілувати священик. Далі підходить до диякона, котрий тримає блюдо з проскурою, яку може взяти навіть нехрещена людина, обов’язково треба перехреститися, і, читаючи подячну молитву, вийти до притвору, де, повертаючись до церкви, перехреститися. Виходячи з храму, кожен може набрати собі свяченої води, яка знаходиться у спеціальній ємкості біля входу.
 На вулиці людина знову хреститься, повернувшись до храму.
 Хоча в соборі Святих Володимира і Ольги немає дзвіниці, але людина повинна знати, якщо вона чує їх, то повинна перехреститися, бо музика дзвонів духовно поєднує людину з храмом, Богом, людьми, які перебувають у церкві під час служби, і тими, хто також чує церковний передзвін, де б вони не були. Таким чином, навіть поза церквою людина відчуває себе «цеглинкою» у міцному фундаменті духовного храму.
 Будуйте храм в своїй душі!
 Ганна МИСЬКІВ.
 Фото О. Носаненка.

Категорія: Дорога до Храму | Додав: ієрейМаксим (06.07.2011)
Переглядів: 2250 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Авторизація

Незабаром

Православные праздники

Пошук

Наші друзі

Ресурси

Церква.info: Офіційний веб-сайт УПЦ Київського Патріархату

Українські традиції

Додати наш банер



Для додавання нашого банера на Ваш сайт, будьласка, встановіть наступний код